filmowe poranki

Kampania „Sprzątnij po swoim psie – wchodzę w to”

Kampania przątnij po swoim psie – wchodzę w to
W poniedziałek 1 lipca 2019 r. w ramach prowadzonej kampanii „Sprzątnij po swoim psie” młodzi uczestnicy półkolonii letniej ze Świetlicy „Promyk” pod opieką Pani Moniki Tandeckiej, Sylwii Zielińskiej i pracownika Urzędu Miejskiego rozdawali broszurki promujące poprawę estetyki miasta i bezpieczeństwa mieszkańców. Dzieci malowały na alejkach i skwerach miasta za pomocą szablonów i farb hasła „SPRZĄTNIJ PO SWOIM PSIE – WCHODZĘ W TO”. Celem kampanii jest zachęcenie właścicieli czworonogów do sprzątania nieczystości po swoich pupilach oraz przypominanie o spoczywających na nich obowiązkach związanych z posiadaniem psów. Mieszkańcy popierają prowadzoną kampanię, dzielą się swoimi przemyśleniami i są przekonani, że inicjatywa promująca sprzątanie psich nieczystości poprawi wygląd miasta oraz komfort życia mieszkańców.

Sprzątanie świata

Jak co roku dzieci ze Świetlicy Promyk biorą czynny udział w,, Akcji-segregacja, 2×wiecej,2×czysciej''
Jak co roku dzieci ze Świetlicy Promyk biorą czynny udział w,, Akcji-segregacja, 2×więcej,2×czyściej''

Zakończyły się półkolonie letnie

Zakończyły się półkolonie letnie
Zakończyły się półkolonie letnie w świetlicy,, Promyk,, uczestniczyło w nich ok. 80 dzieci z miasta, i terenów wiejskich. Podzielone były na trzy turnusy każdy z nich skorzystał z wielu wspaniałych atrakcji przygotowanych przez opiekunów. Były to wyjazdy nad morze, Slajsina, wizyty w komisariacie policji dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, JGR straży pożarnej dzieci mogły zobaczyć sprzęt ratowniczy, ciekawe zajęcia w Bibliotece, przepiękne bajki wyświetlane w Nowogardzkim Domu Kultury, mało tego mogły same przygotować pizze w restauracji Okraglaka, i zjeść bez wyrzutów ponieważ mogli ją spalić na profesjonalnej siłowni. Były gry i zabawy, śpiewy przy ognisku, dzień na sportowo i wiele innych atrakcji. Za to wszystko dziękujemy Panu Burmistrzowi Robertowi Czapli, Pani Detektor Biblioteki, oraz kadrze pracowniczej, Pani Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury oraz obsłudze, niezawodnym strażakom, Komisariatowi Policji w Nowogardzie za cenne rady, i miło spędzony czas, Pani Oldze Tomków i trenerom za super zajęcia na siłowni, oraz Panu kierowcy który bezpiecznie wozil nas z miejsca na miejsce mimo upalnej pogody Wielkie dzięki od dzieci i wychowawców. Pozdrawiamy i dozobaczenia za rok.

Półkolonie letnie 2018

Świetlica Środowiska Promyk ruszyła z Polkoloniami Letnimi od 25.06.2018 r do 03.08.2018 r. Z półkolonii letnich skorzysta ok 80 dzieci z miasta, i okolicznych wiosek. Jak co roku harmonogram jest napięty, dzieci nie będą się nudziły. Wraz z paniami będą miło spędzać czas na wspólnych zabawach, i wycieczkach. O będzie się działo. Miłych wakacji.

Pozdrawiamy.